Telefon

Email

dachy.siepa@gmail.com

Czym jest eternit i dlaczego jest szkodliwy?

utworzone przez | mar 15, 2023 | dachy Poznań

Usuwanie eternitu – Poznań i okolice

Znajdujący się niestety jeszcze dość często na dachach budynków w Polsce eternit, powinien być jak najszybciej usunięty, przy pomocy wyspecjalizowanego fachowca. Dowiedz się, dlaczego jest to tak ważne. Firma Dachy Siepa zadba o Twoje bezpieczne otoczenie w Poznaniu i okolicach.

Posiadasz już wieloletnie dachy w Poznaniu? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj poniższe niezwykle pomocne informacje. Eternit to pokrycie dachowe, pełniące niegdyś również funkcję izolacyjną. Występuje w postaci cementowo-włóknowych płyt falistych. W jego składzie znajduje się między innymi azbest, który jest bardzo szkodliwy. Jego cząsteczki są cztery razy cieńsze niż ludzki włos, przez co z wielką łatwością dostaje się do dróg oddechowych człowieka. Najgorsze jest to, że nie istnieje żadne badanie, które pozwalałoby na wykrycie ich obecności w płucach.

Czym jest eternit i dlaczego jest szkodliwy?

Usuwanie eternitu, to konieczna czynność nie tylko ze względu na prawo, które nakazuje jego usunięcie do 2032 roku, ale przede wszystkim z troski o zdrowie. Nie należy się obawiać zbyt wysokich kosztów tego przedsięwzięcia, ponieważ przy wsparciu urzędu gminy można uzyskać aż do 100% dotacji na wszelkie niezbędne opłaty.Dotyczy to nie tylko usunięcia przez dekarza, ale także bezpiecznego wywozu i dalszych koniecznych do wykonania przez specjalistów czynności.

Related Blogs

0 komentarzy

Call Now Button