Telefon

Email

dachy.siepa@gmail.com

Usuwanie eternitu

Homeofertadachy Poznań

#Oferta_Dachy SIEPA

Usuwanie eternitu – Poznań i okolice

Znajdujący się niestety jeszcze dość często na dachach budynków w Polsce eternit, powinien być jak najszybciej usunięty, przy pomocy wyspecjalizowanego fachowca. Dowiedz się, dlaczego jest to tak ważne. Firma Dachy Siepa zadba o Twoje bezpieczne otoczenie w Poznaniu i okolicach.

Posiadasz już wieloletnie dachy w Poznaniu? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj poniższe niezwykle pomocne informacje. Eternit to pokrycie dachowe, pełniące niegdyś również funkcję izolacyjną. Występuje w postaci cementowo-włóknowych płyt falistych. W jego składzie znajduje się między innymi azbest, który jest bardzo szkodliwy. Jego cząsteczki są cztery razy cieńsze niż ludzki włos, przez co z wielką łatwością dostaje się do dróg oddechowych człowieka. Najgorsze jest to, że nie istnieje żadne badanie, które pozwalałoby na wykrycie ich obecności w płucach.

Czym jest eternit i dlaczego jest szkodliwy?

Usuwanie eternitu, to konieczna czynność nie tylko ze względu na prawo, które nakazuje jego usunięcie do 2032 roku, ale przede wszystkim z troski o zdrowie. Nie należy się obawiać zbyt wysokich kosztów tego przedsięwzięcia, ponieważ przy wsparciu urzędu gminy można uzyskać aż do 100% dotacji na wszelkie niezbędne opłaty.Dotyczy to nie tylko usunięcia przez dekarza, ale także bezpiecznego wywozu i dalszych koniecznych do wykonania przez specjalistów czynności.

Usuwanie eternitu z dachu w kilku krokach

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac budowlanych, a w szczególności, jeśli dotyczy to usuwania eternitu, należy odpowiednio zabezpieczyć pobliski teren poprzez postawienie tabliczek ostrzegawczych, czy nawet odgrodzenie za pomocą taśm i słupków. Co bardzo istotne, konieczne jest skontaktowanie się z wyspecjalizowaną firmą, której robotnicy będą ubrani w specjalną odzież ochronną. Należy pamiętać o założeniu maski, aby niekiedy unoszący się bardzo szkodliwy pył nie dostał się do dróg oddechowych.

Jak dokładnie wygląda proces usuwania eternitu?

Nasi specjaliści z Poznania usuwają eternit w następujących krokach:

1. Delikatne pozbywanie się eternitu w taki sposób, żeby się nie łamał. Chcąc zmniejszyć
ewentualny szkodliwy efekt, jakim jest pylenie się zdejmowanej warstwy, warto co jakiś czas
dach zwilżać wodą.
2. Pracownik firmy Dachy Siepa z Poznania umieszcza zdjęte płyty na palecie i dokładnie owija czarnym stretchem – muszą być one zakryte oznaczone specjalnymi naklejkami ostrzegawczymi.
3. Ostatni etap, to przewiezienie eternitu na składowisko śmieci, gdzie po szczelnym zamknięciu w opakowaniach zostaje on zakopany.

Inne metody poza usunięciem eternitu, niwelujące wydzielanie szkodliwych substancji. W przypadku, kiedy nie masz wystarczających środków na usunięcie eternitu, możesz zrobić jeszcze kilka rzeczy, które zmniejszą szkodliwe działanie azbestu, zawartego w eternicie. Nasi specjaliści z Poznania doradzają, żebyś z ich pomocą pozbył się jednak całkowicie szkodliwej warstwy znajdującej się na dachu, bo to jest jedyny sposób, na życie w zdrowych i bezpiecznych warunkach. Pamiętaj, że wszystkie czynności konieczne do wykonania na dachu, powinien zrobić dekarz, który wie, jak pracować na
wysokości.

Co można zrobić, aby dach zawierający azbest był mniej szkodliwy?

 

1. Chcąc tymczasowo zniwelować silnie trujące pylenie, można zastosować różne płynne substancje, które chronią przed pyleniem.
2. Kolejny sposób, to zastosowanie specjalnie stworzonych do tego celu wodoro-rozcieńczalnych farb akrylowych.
3. Można również pokryć szkodliwy eternit lekkim pokryciem, takim jak na przykład blachodachówka, blacha, czy falista płyta bitumiczna.

Telefon

+48 505 516 063

Email

dachy.siepa@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon-Pt :7:00 – 17:00

Skorzystaj z bepłatnej wyceny

 

wycena

Call Now Button