Telefon

Email

dachy.siepa@gmail.com

JAKI DACH WYBRAĆ?

utworzone przez | wrz 9, 2021 | dachy Poznań

Wybór dachu to decyzja szalenie ważna. Od jego jakości bowiem zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu i co za tym idzie — komfort mieszkańców.

Cena pokrycia dachowego nie koniecznie mówi nam o jego jakości. Sprawdzić więc dokładnie należy oba te parametry. Poznań znajduje się w rejonie Polski gdzie ilość opadów jest znacznie mniejsza niż gdziekolwiek indziej. Nie znaczy to, że wybór dachu będzie tam łatwiejszy.

 

 

Dach nie tylko przecież chroni dom od wilgoci, ale jest ogólnym zabezpieczeniem budynku przed skutkami działania atmosfery. Ponadto powinien precyzyjnie regulować warunki termiczno-wentylacyjne.

Dachy wykonywane są z różnych rodzajów materiałów. Pokryciem może być dachówka ceramiczna, betonowa, czy plastikowa, blacha, papa lub blachodachówka. Ale nie tylko samo pokrycie dachu jest istotne. Ważny jest również jego kształt. Dach płaski, jedno lub dwuspadowy to propozycje, którym należy się dokładnie przyjrzeć przed dokonaniem wyboru. Kształt dachu zależeć będzie od wielu czynników.

Najważniejszym kryterium są gabaryty budynku. Jednak ważne są również lokalizacja, oraz warunki meteorologiczne odpowiednie danemu obszarowi. Zabudowa gęsta, czy rozrzedzona ma również wpływ na wybór rodzaju dachu. Odpowiednie rozmieszczenie rynien i dokładna termoizolacja skutecznie ochronią budynek przed skutkami działań atmosferycznych.Poprawnie wykonany i solidny dach zapewni budynkowi jak i jego mieszkańcom bezpieczną egzystencję. Solidność wykonanie nie zamyka się jedyne w sferze szczelności.

Przy budowie dachu należy szczególnie pamiętać o mocnym zespoleniu go z całym budynkiem. Szalejące ostatnio wichury potrafią zerwać dach w mgnieniu oka. Jasne, że nie można przewidzieć wszystkiego, jednak zastosowanie się w stu procentach do wymogów sztuki dekarskiej maksymalnie zmniejszy potencjalne zagrożenie.

Related Blogs

0 komentarzy

Call Now Button